На кафедрі працює студентський науковий гурток. Студенти працюють в напрямку наукової роботи кафедри.

План роботи студентського наукового гуртка і напрямки його наукових досліджень розробляються відповідно до науково-дослідної тематики кафедри.

Заняття в гуртку включає індивідуальну роботу кожного гуртківця під керівництвом викладача кафедри і колективні засідання, що проводяться один раз на місяць.

Студентами – гуртківцями публікуються наукові роботи на щорічних Міжнародних медичних конгресах студентів і молодих вчених. 

Проф. Гнатюк М.С. разом із студентами-гуртківцями під час олімпіади 

з оперативної хірургії та топоргафічної анатомії у Вінниці ( 2015 рік)

Студентка медичного факультету Машталер Зоряна  у 2016 році посіла  III місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді з оперативної хірургії, яка відбулася у Вінницькому національному медичному університеті імені М.І. Пірогова.

Призерка олімпіади  студентка Машталер Зоряна  та  студент Миронюк Дмитро  ( 2016 рік )

У ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з оперативної хірургії та топографічної анатомії у 2018 році  прийняли участь 2 студенти медичного факультету ДВНЗ "Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України" – третьокурсники Кривий Олег Андрійович та Томчук Сергій Васильович, які впродовж навчального року регулярно та систематично відвідували засідання студентського наукового гуртка кафедри оперативної хірургії з топографічною анатомією нашого університету.

Студенти Кривий Олег Андрійович та Томчук Сергій Васильович пройшли та успішно витримали усі конкурси. Кривий О. А. посів  III  загальне місце, а Томчук С. В. став найкращим серед знавців хірургічного інструментарію.

Проф. Гнатюк М.С. разом з студентами-призерами олімпіади в БДМУ (2018 рік)

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади серед студентів медичних університетів з оперативної хірургії та топографічної анатомії пройшов 17-19 квітня 2019 року у ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» (м. Чернівці). У ньому взяли участь троє студентів -гуртківців  – Кузяк Михайло, Кривий Олег та Томчук Сергій. Підготовкою студентів до олімпіади займався завідувач кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії, заслужений працівник освіти України, д.мед.н., проф. Гнатюк Михайло Степанович.

 Програма  олімпіади складалася з шести етапів:

1.     Теоретичні питання;

2.     Опис макрофотографій, рисунків, рентгенограм та знімків комп’ютерної томографії;

3.     Опис хірургічних швів;

4.     В’язання хірургічних вузлів;

5.     Опис хірургічних інструментів; 

6.     Пластика кишечника різними видами швів.

З-понад 50-ти  учасників з усіх медичних вищих навчальних закладів України студент Кузяк Михайло виборов 3-тє місце. Студент Кривий Олег став кращим  у знанні хірургічного інструментарію, Томчук Сергій показав найкращі результати по зав’язуванню хірургічних вузлів.

 Після завершення олімпіади організаторами була проведена екскурсія мальовничими куточками міста.

Учасники олімпіади отримали безцінний досвід та багато нових вражень від спілкування з іншими учасниками.

Учасники та організаційний комітет ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з оперативної хірургії та топографічної анатомії на базі  Буковинського державного медичного університету (2019 рік)

Завідувач кафедри оперативної хірургії та клінічної  анатомії, Заслужений працівник Освіти України, проф. Гнатюк М.С. та призер олімпіади Кузяк Михайло (2019 рік)

Студенти-гуртківці беруть активну участь не лише у виконанні оперативних втручань в ході виконання експериментів, але й спостерігають і аналізують отримані дослідні дані. Також вони займаються самостійним пошуком інформації про новітні хірургічні методики і жваво обговорюють і дискутують про це   під час занять у гуртку. Таким чином працівники кафедри оперативної  хірургії та клінічної анатомії  заохочують студентів до самовдосконалення то саморозвитку. В результаті плідних дискусій виникають нові цікаві ідеї щодо наукової роботи студентського гуртка, що знаходить своє відображення у численних доповідях на конференціях, які гуртківці систематично відвідують і беруть активну участь.

З  13 по 15 квітня 2020 року на базі Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського відбувся «24-ий Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених», в якому активну участь приймали викладачі кафедри оперативної хірургії та клінічної анатомії та  студенти-гуртківці.  

Не зважаючи на проведення навчального процесу в режимі  онлайн студенти- гуртківці проводили за допомогою платформи MS Teams  засідання, де обговорювали з керівником гуртка результати своїх наукових пошуків, ділилися ідеями щодо подальших досліджень. Результати цієї спільної роботи були висвітлені студентами-гуртківцями під час роботи «25-го Міжнародного медичного конгресу студентів і молодих вчених», який проходив у Тернопільському національному медичному  університеті ім. І.Я. Горбачевського у квітні 2021 року.

Початок  2021 -го навчального року в режимі оффлайн дав змогу гуртківцям відвідати заняття студентського наукового гуртка на кафедрі оперативної хірургії та клінічної анатомії, де під керівництвом проф. Гнатюка Михайла Степановича опановували хірургічну техніку, відшліфували практичні навички та поглибили свої знання з оперативної хірургії та хірургічної техніки.


Незважаючи на війну в Україні у новому 2022-2023 навчальному році  на кафедрі оперативної хірургії та клінічної анатомії активно продовжує  функціонувати гурток. До нього  активно долучаються нові студенти, адже у теперішніх реаліях знання хірургічних інструменів, освоєння хірургічної техніки та здобуття життєво важливих навичок (тимчасова і остаточна зупинка кровотечі, зашивання рани, перев'язка судин іт.д.) набуває особливо важливого значення.

Студенти-гуртківці виконують оперативні втручання (2022 рік)

10-12 квітня 2023 року на базі Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського відбувся «27-ий Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених», де активну участь приймали викладачі кафедри оперативної хірургії та клінічної анатомії  і оприлюднили результати своєї роботи студенти -гуртківці.

Доповідь  студентки на медичному конгресі ( 2023 рік)

Гуртківці під керівництвом проф. Гнатюка М.С. виконують операцію на експериментальній тварині ( 2023 рік )