На кафедрі оперативної хірургії з топографічною анатомією сформована чітка система виховної роботи, що орієнтована на підготовку фахівців, здатних забезпечити розвиток, збагачення, збереження національної культури й природного середовища. Вона здійснюється згідно з Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про вищу освіту", положеннями Загальної декларації прав людини, державною національною програмою "Освіта" /Україна XXI ст./, програмою правової освіти населення України, державною програмою розвитку фізичної культури і спорту в Україні, концепцією виховання дітей та молоді в національній системі освіти, Концепцією національно-патріотичного виховання молоді, концепцією реалізації державної політики у сфері протидії наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, концепцією державної міграційної політики,  статутом університету. Виховна робота на кафедрі проводиться  згідно з планами виховної роботи університету на основі рекомендацій Міністерства освіти і науки України, професійної специфіки  факультету, визначних дат історії держави, області, міста й узгоджується із проректором з науково-педагогічної роботи.

Викладачі кафедри з кураторськими групами проводять тематичні лекції, вечори, організовують відвідування філармонії, драматичного театру, екскурсії.

Пріоритетним у виховній роботі зі студентами викладачів кафедри оперативної хірургії з топографічною анатомією є реалізація особистісно орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі, залучення молоді до національної та світової культури, збереження морального та фізичного здоров’я молодого покоління, виховання патріотизму, громадських якостей особистості, забезпечення педагогічних умов для соціалізації студентів, виховання в них життєвої компетентності.


        Асистент    кафедри  О.Б. Ясіновський зі студентами 3-го курсу (2017 рік)

        Асистент кафедри О.Б. Ясіновський разом  зі студентами медичного факультету  на операції (2017 рік)

 Із іноземними студентами викладачі кафедр регулярно проводять бесіди, обговорюючи традиції народів, представники яких навчаються в університеті, знайомлять із звичаями українців.

Викладачі кафедри максимально залучають студентів-іноземців до усіх заходів та бесід, що проводяться викладачами кафедри для україномовних студентів. Це дало можливість не лише познайомити іноземних студентів з пам’ятними датами та людьми в історії України, але й сприяло більш тісному спілкуванню представників різних національностей та культур.

Окрім того, регулярно проводяться зустрічі зі студентами кураторських груп на яких студенти мають змогу обговорити свої соціальні, побутові та інші нагальні проблеми і по-можливості вирішити їх. Куратори груп систематично відвідують студентів за місцем їхнього проживання. Проводяться бесіди на теми толерантності міжособистісних відносин у студентському середовищі та міжнаціональної, релігійної та расової нетерпимості у будь-яких її проявах. При цьому враховується, що групи сформовані з представників не лише різних країн (Конго, Зімбабве, Нігерія, Камерун, Ірак), а й різних світових релігій. Організовано та проведено вечір-зустріч на тему "Культура моєї країни", на якому студенти мали змогу ознайомити присутніх з особливостями своєї культури та традицій.

Студенти іноземного факультету знайомляться з культурними традиціями України

 (2018  рік)

Виховна робота на кафедрі оперативної хірургії з топографічною анатомією проводиться у взаємодії викладача і студента. Роль викладача-куратора групи полягає у спрямуванні проведення заходів із студентами групи відповідно до побажань та ініціативи студентів, плану організації і проведення виховної роботи в університеті на рік. Важливе місце займає робота спрямована на формування моральних якостей, громадської активності, колег і всіх оточуючих.

При плануванні виховної роботи наставники передбачають вивчення здібностей студентів кураторських груп до навчання, ставлення до медичної спеціальності та плани на майбутнє, стан навчальної дисципліни та критерії вихованості студентів.

Пріоритетним у виховній роботі є реалізація орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі студента як особистості, залучення молоді до національної та світової культури, збереження морального та фізичного здоров’я молодого покоління, виховання гуманних якостей особистості, забезпечення педагогічних умов для соціалізації студентів, виховання в них життєвої компетентності. 

Належна увага на кафедрі оперативної хірургії з топографічною анатомією приділяється вихованню у студентів високої культури та естетичних смаків. На належному художньому рівні в університеті  відзначені  основні державні свята (День Соборності України, День захисника України, Міжнародний жіночий день, Шевченківські свята, День Європи, Міжнародний день студента).

Організовуються відвідування Тернопільського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка, де студенти мають змогу ознайомитися з історією, культурою та звичаями нашого краю. 

Студенти медичного факультету в драматичному театрі (2018 рік)

Студенти медичного факультету  разом із куратором групи (2019 рік)

 Куратори груп організовують екскурсії в музеї міста, відвідування виставок, концертів, вистав тощо.  Студенти приймають активну участь в благодійних акціях університету.  Так,  цьогоріч студенти кураторських груп разом із кураторами  взяли активну участь у благодійному ярмарку з нагоди Дня захисника України,  долучившись таким чином  до збору коштів на допомогу воїнам АТО.

Студенти разом із куратором відвідали центральну науково-дослідну лабораторію 

(2019 рік)

Окрім активної роботи із студентами щодо підвищення їх моральних якостей працівники кафедри оперативної хірургії та клінічної анатомії заохочують, надихають  і всіма  доступними методами розвивають у студентів допитливість і прагнення до самостійного пізнання нових знань, здобуття практичних навичок, самовдосконалення та становлення як молодих науковців.

Студентка знайомиться із особливістю утримання дослідних тварин на території віварію (2020 рік)

Не зважаючи на карантинні обмеження студенти кураторських груп та їх наставники беруть участь у різноманітних акціях та заходах. Так 9 листопада в Україні відзначили День української писемності та мови, в рамках якого  студенти та викладачі кафедри брали участь у написанні радіодиктанту.

28 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів. День пам'яті був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом. Україна внаслідок геноциду 1932 – 1933 років, масових штучних голодів 1921 – 1923 та 1946 – 1947 років втратила мільйони людських життів. Тому запалена свічка у вікні кожної нашої домівки увечері 28 листопада стане виявом нашої пам'яті і віри у майбутнє.

Студенти кураторських груп беруть активну участь у громадському і соціальному житті не лише університету, а й міста. Вони доєдналися до   акції присвяченій до Всесвітнього дня прибирання, що відбувалася у вересні 2021 року, в рамках  якої долучилися до прибирання у парку Здоров'я та активно поширювали серед однокурсників інформацію щодо важливості проведення сортування сміття, зменшення використання поліетилену у повсякденні, ощадливого використання водних ресурсів.  

Студенти кураторської групи долучилися до прибирання в парку Здоров'я в рамках Всесвітнього дня прибирання (2021 рік)

Також викладачі кафедри оперативної хірургії та клінічної анатомії разом із студентами доєдналися до благодійної акції щодо збору кошт на реабілітацію колишнього студента університету. 

На початку липня Олексій Михайлович, аспірант кафедри клінічної анатомії та оперативної хірургії заочної форми навчання почав виконувати свої обов'язки військового медика на фронті. Олексій Процайло відвідує вояків на нульовому рубежі, щоб розуміти і бачити що там відбувається. В центрі евакуації займається сортуванням поранених та надає першу медичну допомогу. Батальйон, в якому він несе службу, складається виключно з представників Тернополя і Тернопільської області.

На час відпустки Олексій Михайлович Процайло завітав до рідних стін кафедри та зустрівся з студентами нашого університету. Під час візиту провів з викладачами інформаційну бесіду про виконання своїх безпосередніх обов'язків на фронті та поділився цікавими випадками.

Відвідав студентські групи та провів зустріч зі студентами академічних груп медичного факультету для підняття національно-патріотичного духу та виховання щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського та конституційного обов'язку із захисту національних інтересів, цілісності та незалежності України.



Зустріч  групи студентів медичного факультету з військовим медиком-аспірантом кафедри  Процайлом О.М. (2022 рік)

Студенти проявили розуміння сутності національної ідеї, засвідчили позитивний вплив присутності воїна ЗСУ в молодіжній сім'ї на підтримання національної культури та патріотичного духу молоді.


Емоційна зустріч вчорашнього аспіранта кафедри, а сьогодні мужнього і безстрашного польового медика Процайла О.М. із молодим поколінням лікарів (2022 рік)

Студенти медичного факультету разом із куратором доц. Ясіновським О.Б.  у день вишиванки (2023 рік) 

Майбутні лікарі зустрілися з військовим медиком Процайло О.М.  (2023 рік)


Асист. кафедри Стець Н. Я. разом з кураторською групою ММ-307 на благодійному ярмарку з нагоди свят Дня захисників і захисниць України (2024 рік)