На кафедрі оперативної хірургії та клінічної анатомії проводяться заняття та читаються лекції з клінічної анатомії та оперативної хірургії  для студентів медичного (за спеціальністю “Медицина”),  стоматологічного (за спеціальностями “Стоматологія”)  та  факультету іноземних студентів (за спеціальністю “Медицина” ) та студентів факультету ННІ ПО.  Також  викладається диципліна Клінічна анатомія” для  студентів ННІ медсестринства за спеціальністю парамедик”.

Проводиться викладання на кафедрі вибіркових дисциплін :

“Актуальні питання малоінвазивних хірургічних технологій”( також використовуються  ресурси Навчального центру малоінвазивних оперативних технологій) для студентів 4 курсу медичного факультету  і  факультету іноземних студентів за спеціальністю “Медицина”;

Експериментальна оперативна реконструктивна хірургія та Експериментальна пластична хірургія” відповідно для  для студентів 4 курсу і 5 курсу медичного факультету  і  факультету іноземних студентів за спеціальністю “Медицина”.

Викладання на кафедрі здійснюється українською та англійською мовами.


Проф. Гнатюк М.С. проводить семінарське заняття зі студентами стоматологічного факультету ( 2016 рік)

На кафедрі оперативної хірургії та клінічної анатомії обладнано 2 операційних, автоклавна, стерилізаційна, 4 навчальних кімнати,  кабінети викладачів та завідуючого. Коридори кафедри обладнані навчальними стендами з хірургічним інструментарієм, та оперативними втручаннями по всіх розділах оперативної хірургії 

Асист. Кріцак М.Ю. оперує зі студентами ( 2018 рік)

На кафедрі перативної хірургії та клінічної анатомії  студенти щоденно на практичних заняттях проводять оперативні втручання на дослідних тваринах під керівництвом викладача, що дає змогу закріпити здобуті теоретичні знання практичною діяльністю. Адже клінічна анатомія та оперативна хірургія - це предмет, що поєднує в собі теорію і практику, анатомію і хірургію.   

Для кращого опанування практичних навичок для студентів використовуються лінії практичних навичок – матрикули, які сприяють вдосконаленню вмінь  виконувати життєво необхідні хірургічні виручання- Інтубацію та Трахеотомію, що передбачене вимогами освітньо-кваліфікаційної характеристики випускника.

Проф. Гнатюк М.С. проводить практичне  заняття  в операційній зі студентами лікувального факультету ( 2018 рік)

На кафедрі працює студентський науковий гурток. Студенти працюють в напрямку наукової роботи кафедри. План роботи студентського наукового гуртка і напрямки його наукових досліджень розробляються відповідно до науково-дослідної тематики кафедри.

Заняття в гуртку включає індивідуальну роботу кожного гуртківця під керівництвом викладача кафедри і колективні засідання, що проводяться один раз на місяць.

Студентами – гуртківцями публікуються наукові роботи на щорічних Міжнародних медичних конгресах студентів і молодих вчених. 

Студенти щорічно беруть участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Оперативна хірургія та топографічна антомія ».У 2018 році у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з оперативної хірургії та топографічної анатомії  прийняли участь 2 студенти медичного факультету ДВНЗ "Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України" – третьокурсники Кривий Олег Андрійович та Томчук Сергій Васильович,які пройшли та успішно витримали усі конкурси. Кривий О. А. посів III загальне місце, а Томчук С. В. став найкращим серед знавців хірургічного інструментарію.

Проф. Гнатюк М.С. разом із гуртківцями, призерами олімпіади з клінічної анатомії та оперативної хірургії ( 2018 рік)

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади серед студентів медичних університетів з оперативної хірургії та топографічної анатомії пройшов 17-19 квітня 2019 року у ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» (м. Чернівці). У ньому взяли участь троє студентів Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського – Кузяк Михайло, Кривий Олег та Томчук Сергій. Підготовкою студентів до олімпіади займався завідувач кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії, заслужений працівник освіти України, д.мед.н., проф. Гнатюк Михайло Степанович.

З-понад 50-ти  учасників з усіх медичних вищих навчальних закладів України студент Кузяк Михайло виборов 3-тє місце. Студент Кривий Олег став кращим  у знанні хірургічного інструментарію, Томчук Сергій показав найкращі результати по зав’язуванню хірургічних вузлів.

Завідувач кафедри оперативної хірургії та клінічної анатомії, Заслужений працівник Освіти України, проф. Гнатюк М.С. та призер олімпіади Кузяк Михайло (2019 рік)

У липні 2019 року студенти Бахчишехирського медичного університету (м. Стамбул, Туреччина) в рамках програми по обміну студентів на базі кафедри оперативної хірургії та клінічної анатомії проходили практику, під час якої під керівництвом проф. Гнатюка М.С. проводили оперативні втручання.

Проф. Гнатюк М.С. разом із студентами медичного факультету Бахчишехирського медичного університету м. Стамбул, Туреччина ( 2019 рік)

Асист. Ясіновський О.Б. проводить семінарське заняття із студентами медичного факультету (2019 рік)

Асистент Кріцак М.Ю. проводить заняття із студентами факультету іноземних студентів ( 2019 рік)

Доцент Гаргула Т.І. проводить он-лайн заняття із студентами факультету іноземних студентів ( 2020 рік)

Студенти іноземного факультету  проводять оперативне втручання під керівництвом доц. Гаргули Т.І. ( 2021 рік)

Студенти іноземного факультету  відпрацьовують  на фантомі навички  лапараскопічної  хірургії під керівництвом доц. Коноваленка С.О. ( 2021 рік)

Упродовж 2-7 липня 2022 року – на базі Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського відбулося шість сесій дводенних тренінгів для понад 60 лікарів медичних закладів міст Києва, Львова, Тернополя, Хмельницького, Луцька. Навчання організоване міжнародною благодійною громадською організацію MedGlobal, за підтримки Міністерства освіти України та організацій «Razom» та «UMANA». Головна мета полягає у тому, щоб українські лікарі отримали знання та практичні навички з ефективних в час війни методів діагностики травм та видів оперативного хірургічного втручання при політравмі. Тренінги складалися з теоретичної та практичної частин. Джуда Славковські та Джон Шерк навчали хірургів лікувати політравми. Тренери є волонтерами-медиками, кваліфікованими експертами кожен у своїй галузі, а також мають великий досвід навчання лікарів у країнах в стані війни. 

На кафедрі оперативної хірургії та клінічної анатомії  хірурги здобували важливі навички з політравми  під час операцій на експериментальних тваринах, які проводили американські хірурги разом із працівниками  кафедри.

Тренери- волонтери Джуда Славковські та Джон Шерк  з проф. Гнатюком М.С. та асист. Монастирською Н.Я.( 2022 рік)

Студенти медичного факультету  на базі  навчального центру малоінвазивних  оперативних технологій відпрацьовують  на фантомі навички  лапараскопічної  хірургії під керівництвом проф. Гнатюка М.С. 

( 2023 рік)